loading

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contacts
seozie-img

SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilir. Arama motorları arama sonuçlarının suistimal edilmemesi için bu kriterleri yayınlamamaktadır, ancak bazı ipuçları verilerek en azından nelerin yapılmayacağı konusunda bilgi vermektedir. İnternetin günlük yaşamda ve ekonomik anlamda gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Digital Marketing ‘in bir alt koludur.

Search Engine Optimization

‘Peki SEO nasıl yapılır?’ sorusunun cevabı ise  şöyle açıklanabilir; SEO için kısaca doğal yoldan popülarite sağlama sanatı denilebilir, bunun için SEO çalışmaları doğallık ve popülarite şeklide sınıflandırılabilir.

1) DOĞALLIK

Google’nın sayfasında yükseltme mantığı ‘doğal popülarite’ şeklinde ifade edebileceğimiz bir prensibe dayanmaktadır. SEO adı altında yapılan doğallık çalışmaları site sahibinin bilgisi dışında yapılmış yorumlar, paylaşımlar vb. şeklinde  gösterilmelidir. Bu sayede site kullanıcının aradığı hizmeti, daha önce kullananlar tarafından teyit edilmiş, verebilme bir potansiyeline sahipmiş izlenimi uyandırılır.

2) POPÜLARİTE

Google’da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Üst sıralarda yer almakta ancak reklam yapmakla mümkün olabilir. Yapılan bu reklam, tanıtım gibi çalışmaların tümüne SEO adı altında ‘popülarite’ denilebilir.